PŘÍBĚHY NAŠICH KLIENTŮ

Uvedené příběhy jsou ilustrační, nepopisují naše konkrétní klienty.

  • Do poradny přišli manželé M. Pan M. nedávno zjistil, že paní M. udržuje důvěrný vztah s jedním známým. Oba však chtějí manželství zachovat. Během sezení jsme hovořili o tom, jak jejich 20tileté manželství vypadalo a co od něj očekávají do budoucna. Vyšlo najevo, že paní M. byla již dlouho nespokojená, myslela si, že manžel dává přednost práci a navíc, že špatně hospodaří s penězi. Pan M. však o jejích pocitech nevěděl, protože manželka vše dusila v sobě. Oba manželé začali svému vztahu věnovat péči, začalo se jim dařit mluvit spolu o svém vztahu, vyhradili si čas na společnou sportovní aktivitu. Za pomoci terapeutky mohli v poradně hovořit o citlivých tématech a časem si tuto bezpečnou atmosféru mohli vytvořit i doma. Terapii končili s pocitem, že jejich manželství je v mnoha ohledech lepší, než předtím.
  • Panu N. byla po rozvodu soudně svěřena do péče dcera Anička (11). Po několika měsících si pan N. našel novou partnerku, oženil se a společně založili novou rodinu - narodil se jim chlapec. Od té doby se však velmi zhoršil vztah mezi Aničkou a její nevlastní matkou. Anička se dokonce rozhodla odejít z rodiny a žít u své matky, která o ni dříve nejevila zájem. Pan N. se tímto stavem velmi trápil - měl rád svou ženu i svou dceru. Ač se pokoušeli doma o všem hovořit, nedařilo se to. Pan N. se tedy rozhodl a navštívil poradnu se svou současnou ženou, dcerou Aničkou a malým synem. Společně s rodinnou terapeutkou pak hledali příčiny nesouladu mezi dívkou a nevlastní matkou. Každý měl možnost se k situaci vyjádřit. Po několika návštěvách se situace zklidnila - Anička dokázala říct, co ji trápí, z čeho má obavy a nevlastní matka i ostatní členové rodiny ji pochopili a společně jí vyšli vstříc...
  • Manželé L. navštívili poradnu na základě doporučení Okresního soudu. Manželé byli v rozvodovém řízení a v rámci mediace se měli dohodnout na formě výchovy jejich dvou dětí (12 a 15 let). Oba s mediací souhlasili. Během mediačního procesu hovořili o otázce, kterou mezi sebou vnímali jako problémovou - zda budou děti svěřeny do střídavé péče či nikoliv. Za pomoci mediátorek si stanovili společný cíl - aby se dětem dařilo dobře - a diskutovali o kladech a záporech svých návrhů. Snažili se pochopit jeden druhého, vysvětlovali si obavy, které mají vůči druhému. Hledali pravidla, jaká budou dodržovat v komunikaci, při informování se o dětech, při předávání dětí... Na konci třetího jednání byla sepsána dohoda, ve které oba souhlasí se střídavou výchovou, a tuto dohodu předložili soudu.
Centrum sociální pomoci a služeb o.p.s.
Adresa CSPSHarmonie II, Souběžná 1746, 500 12 Hradec Králové
Telefon CSPSTelefon: 728 469 327
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.